Home / Memory / MPC2605ZP83
minImg
MPC2605ZP83
Motorola
Product No:
MPC2605ZP83
Manufacturer:
Motorola
Package:
241-PBGA (25x25)
In Stock : 3033
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 83 MHz
Operating Temperature 20°C ~ 110°C (TJ)
Memory Interface Parallel
Memory Organization -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 241-PBGA (25x25)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 256Kbit
Package / Case 241-BGA
Technology RAM
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V