MPC8241LVR200D
NXP USA Inc.
Product No:
MPC8241LVR200D
Package:
357-PBGA (25x25)
Description:
IC MPU MPC82XX 200MHZ 357BGA
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC 603e
Speed 200MHz
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 357-PBGA (25x25)
Series MPC82xx
Package / Case 357-BBGA
Additional Interfaces I²C, I²O, PCI, UART
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers SDRAM
Voltage - I/O 3.3V