MPP15K000A
VPG Foil Resistors
Product No:
MPP15K000A
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Package:
2-SMD
Description:
MPP15K000A 0.05% BULK
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2-SMD
Resistance 15 kOhms
Series MPP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W