MPZ0402S330CT000
TDK Corporation
Product No:
MPZ0402S330CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FERRITE BEAD 33 OHM 01005 1LN
In Stock : 38630
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm
Impedance @ Frequency 33 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height (Max) 0.009" (0.22mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MPZ
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 550mA