MR06X103 JTL
Walsin Technology Corporation
Product No:
MR06X103 JTL
Package:
0603
Description:
RES 10K OHM 5% 1/8W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Series MR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W