MR1JB20L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MR1JB20L0
Package:
Axial
Description:
RES 0.02 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.385" L (3.43mm x 9.78mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series MR
Power (Watts) 1W