MR3FB20L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MR3FB20L0
Package:
Axial
Description:
RES 0.02 OHM 1% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series MR
Power (Watts) 3W