MRCBP-H-10C
OptiFuse
Product No:
MRCBP-H-10C
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
CIR BRKR 10A 32VDC PUSH-RESET
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency UL1077
Current Rating (Amps) 10A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series MRCBP-H
Voltage Rating - DC 32 V