MRF24J40MB-I/RM
Microchip Technology
Product No:
MRF24J40MB-I/RM
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT SMD
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 130mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Serial Interfaces SPI
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard 802.15.4
Power - Output 20dBm
Antenna Type Integrated, Trace
Series -
Sensitivity -102dBm
Memory Size -
Package / Case Module
Data Rate 250kbps
Current - Receiving 25mA
Voltage - Supply 2.4V ~ 3.6V
Modulation -
Mfr Microchip Technology
Frequency 2.4GHz