MRS16000C3010FC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MRS16000C3010FC100
Description:
RES 301 OHM 0.4W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 301 Ohms
Series MRS16
Power (Watts) 0.4W