MRS25000C7871FC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MRS25000C7871FC100
Description:
RES 7.87K OHM 0.6W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 7.87 kOhms
Series MRS25
Power (Watts) 0.6W