Home / RF Shields / MS183-20S-NS
minImg
MS183-20S-NS
Masach Tech Ltd.
Product No:
MS183-20S-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Description:
18.3 X 15.4 X 1.9MM ONE-PIECE DR
In Stock : 1100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Length - Overall 0.720" (18.30mm)
Type Shield, 1-Piece
Width - Overall 0.606" (15.40mm)
Mfr Masach Tech Ltd.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.075" (1.90mm)