Home / RF Shields / MS226-10S-NS
minImg
MS226-10S-NS
Masach Tech Ltd.
Product No:
MS226-10S-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Description:
22.6 X 17.1 X 2MM ONE-PIECE DRAW
User Guide
Series Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Length - Overall 0.890" (22.60mm)
Type Shield, 1-Piece
Width - Overall 0.673" (17.10mm)
Mfr Masach Tech Ltd.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.079" (2.00mm)