MS24265R16B10P6
Conesys
Product No:
MS24265R16B10P6
Manufacturer:
Conesys
Description:
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
In Stock : 107
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 13A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Black Anodized
Shell Size - Insert 16-10
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C