MS24266R18B31P9
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
MS24266R18B31P9
Description:
CONN PLUG MALE 31POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.902" (22.91mm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL F
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-31
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C