MS24266R22B12PN
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
MS24266R22B12PN
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.152" (29.26mm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL H
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-12
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C