MS27473T24F24SB
Conesys
Product No:
MS27473T24F24SB
Manufacturer:
Conesys
Description:
CONN PLUG FMALE 24POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert 24-24
Mfr Conesys
Connector Type Plug, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C