MS3102R24-28SY
ITT Cannon, LLC
Product No:
MS3102R24-28SY
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS SOLDER CUP
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 200VAC, 250VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 24-28
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C