MS3476L16-14PX
Conesys
Product No:
MS3476L16-14PX
Description:
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A, 23A
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 16-14
Mfr Conesys
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C