MS4X625X15-LS
Panduit Corp
Product No:
MS4X625X15-LS
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
STRAPPING TIE SIL 600LBS 1.35'
User Guide
Tensile Strength 600 lbs (272.16 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Silver
Material Stainless Steel 304
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series Pan-Steel® MS
Wire/Cable Tie Type Strapping
Shelf Life Start -
Mfr Panduit Corp
Features -
Shelf Life -
Length - Actual 1.350' (411.48mm)
Package Bulk
Width 0.625" (15.88mm)
Length - Approximate 16.25"
Bundle Diameter 4.00" (101.60mm)