MS75085-10ST
Vishay Dale
Product No:
MS75085-10ST
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 57 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17Ohm Max
Inductance 180 µH
Series MS75085
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 10MHz