MSMA1225R0060FGM
Eaton - Electronics Division
Product No:
MSMA1225R0060FGM
Package:
1225
Description:
RES 0.006 OHM 1% 3W 1225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.045" (1.15mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 6 mOhms
Series MSMA
Power (Watts) 3W