MSMA2010R0100FDN
Eaton - Electronics Division
Product No:
MSMA2010R0100FDN
Package:
2010
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1.5W 2010
In Stock : 3728
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series MSMA
Power (Watts) 1.5W