MSMA2512R0030FGN
Eaton - Electronics Division
Product No:
MSMA2512R0030FGN
Package:
2512
Description:
RES 0.003 OHM 1% 3W 2512
In Stock : 7942
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 3 mOhms
Series MSMA
Power (Watts) 3W