MSMA2512R0090FEN
Eaton - Electronics Division
Product No:
MSMA2512R0090FEN
Package:
2512
Description:
RES 0.009 OHM 1% 2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 9 mOhms
Series MSMA
Power (Watts) 2W