MSMA2512R0390FGN
Eaton - Electronics Division
Product No:
MSMA2512R0390FGN
Description:
RES 0.039 OHM 1% 3W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 mOhms
Series MSMA
Power (Watts) 3W