MSNA0915R0250FCN
Eaton - Electronics Division
Product No:
MSNA0915R0250FCN
Package:
0915
Description:
RES 0.025 OHM 1% 1W 0915
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.091" L x 0.148" W (2.30mm x 3.75mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0915
Ratings AEC-Q200
Resistance 25 mOhms
Series MSNA
Power (Watts) 1W