MSP10A0133K0FEJ
Vishay Dale
Product No:
MSP10A0133K0FEJ
Description:
RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 9
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±1%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Series MSP
Power Per Element 200mW
Number of Pins 10
Resistance (Ohms) 33k
Circuit Type Bussed
Package Tube
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C