MSP10A01470KGEJ
Vishay Dale
Product No:
MSP10A01470KGEJ
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
10-SIP
Description:
RES ARRAY 9 RES 470K OHM 10SIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 9
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 10-SIP
Series MSP
Power Per Element 200mW
Package / Case 10-SIP
Resistor Matching Ratio -
Mfr Vishay Dale
Number of Pins 10
Resistance (Ohms) 470k
Circuit Type Bussed
Package Tube
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C