MSR3-0R01F1
Riedon
Product No:
MSR3-0R01F1
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES 0.01 OHM 1% 3W RADIAL
In Stock : 3313
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.598" L x 0.067" W (15.20mm x 1.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 mOhms
Series MSR
Power (Watts) 3W