MVR10D390K-S
Meritek
Product No:
MVR10D390K-S
Manufacturer:
Meritek
Description:
VARISTOR 39V 1000A DISC 10MM HIG
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 35 V
Capacitance @ Frequency 2400 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Varistor Voltage (Max) 43 V
Series CR
Energy 9J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 25 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 31 V