MVR10D391K-S
Meritek
Product No:
MVR10D391K-S
Manufacturer:
Meritek
Description:
VARISTOR 390V 3500A DISC 10MM HI
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 260 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series CR
Energy 70J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 250 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 320 V