MVR14D471K
Meritek
Product No:
MVR14D471K
Manufacturer:
Meritek
Description:
VARISTOR 470V 4500A 14MM DISC TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 430 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series CR
Energy 125J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 300 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 385 V