MVR14D681K-S
Meritek
Product No:
MVR14D681K-S
Manufacturer:
Meritek
Description:
VARISTOR 680V 6000A DISC 14MM HI
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 621 V
Capacitance @ Frequency 290 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Varistor Voltage (Max) 748 V
Series CR
Energy 200J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 420 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 560 V