MW172KB1203F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Product No:
MW172KB1203F01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.30" L x 1.81" W x 1.26" H (84.6mm x 46.0mm x 33.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.5A
Series MW172KB (15-18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency Level IV
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC