MWA100015A-12A
Inventus Power
Product No:
MWA100015A-12A
Manufacturer:
Inventus Power
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 101W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector DIN, 8 Pin
Approval Agency CB, CE, cTUVus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.19" L x 3.07" W x 1.34" H (132.0mm x 78.0mm x 34.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.1 lbs (499 g)
Current - Output (Max) 6.7A
Series MWA100 (100W)
Power (Watts) 101 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 15V
Mfr Inventus Power
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC