MWC100024A-11A
Inventus Power
Product No:
MWC100024A-11A
Manufacturer:
Inventus Power
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 98W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector DIN, 5 Pin
Approval Agency CB, CE, cTUVus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 7.09" L x 2.27" W x 1.52" H (180.2mm x 57.5mm x 38.6mm)
Product Status Active
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Current - Output (Max) 4.1A
Series MWC100 (100W)
Power (Watts) 98 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 24V
Mfr Inventus Power
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC