Home / Fixed Inductors / MWLA0503S-100MT
minImg
MWLA0503S-100MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWLA0503S-100MT
Description:
FIXED IND 10UH 128MOHM 3500MA
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.75 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 128mOhm Max
Inductance 10 µH