Home / Fixed Inductors / MWLA1004S-220MT
minImg
MWLA1004S-220MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWLA1004S-220MT
Description:
FIXED IND 22UH 74MOHM 7000MA
In Stock : 280
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 74mOhm Max
Inductance 22 µH