Home / Fixed Inductors / MWLA1265S-470MT
minImg
MWLA1265S-470MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWLA1265S-470MT
Description:
FIXED IND 47UH 90MOHM 9500MA
In Stock : 452
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 9.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 47 µH