Home / Fixed Inductors / MWLA1707S-330MT
minImg
MWLA1707S-330MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWLA1707S-330MT
Description:
FIXED IND 33UH 44MOHM 15000MA
In Stock : 111
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.689" L x 0.669" W (17.50mm x 17.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max
Inductance 33 µH