Home / Fixed Inductors / MWLB0401S-100MT
minImg
MWLB0401S-100MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWLB0401S-100MT
Description:
FIXED IND 1020%UH 27015%MOHM 160
In Stock : 2979
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Inductance 10 µH