Home / Fixed Inductors / MWSD1005C10NKTM81
minImg
MWSD1005C10NKTM81
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005C10NKTM81
Package:
0402
Description:
FIXED IND 10NH 1.4A 81 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 31 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 81mOhm Max
Inductance 10 nH
Series MWSD-C-M8X
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz