Home / Fixed Inductors / MWSD1005C2N9DTM81
minImg
MWSD1005C2N9DTM81
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005C2N9DTM81
Description:
FIXED IND 2.9NH 1.5A 47MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Inductance 2.9 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 12.5GHz