Home / Fixed Inductors / MWSD1005C4N0KTM81
minImg
MWSD1005C4N0KTM81
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005C4N0KTM81
Description:
FIXED IND 4NH 1.95A 30 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.95 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 4 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz