Home / Fixed Inductors / MWSD1005C9N6JTM01
minImg
MWSD1005C9N6JTM01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005C9N6JTM01
Description:
FIXED IND 9.6NH 540MA 140MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 540 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 9.6 nH
Series MWSD-C-M
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz