Home / Fixed Inductors / MWSD1005CHR10HSTF
minImg
MWSD1005CHR10HSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005CHR10HSTF
Description:
FIXED IND 100NH 310A 1.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 100 nH
Series MWSD-CH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.58GHz