Home / Fixed Inductors / MWSD1005CHR15KSTF
minImg
MWSD1005CHR15KSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005CHR15KSTF
Description:
FIXED IND 150NH 240MA 2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 29 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 150 nH