Home / Fixed Inductors / MWSD1005CP51NHSTF
minImg
MWSD1005CP51NHSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005CP51NHSTF
Description:
FIXED IND 51NH 360MA 700MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 26 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 51 nH