MWW1JB220R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MWW1JB220R
Package:
Axial
Description:
RES 220 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.385" L (3.43mm x 9.78mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 Ohms
Series MWW
Power (Watts) 1W